Ulice Ankh-Morpork nominowane do Śląkfy

skfSlakfaMiło nam poinformować, że Daniel „Krejt” Zalewski – nasz wieloletni administrator, założyciel forum oraz jedna z osób rozkręcających dyskowego bloga, został nominowany do nagrody „Śląkfa” w kategorii fan roku.

Śląkfa – to najstarsza w Polsce nagroda fantastyczna, przyznawana przez Śląski Klub Fantastyki od 1984 za osiągnięcia w roku poprzednim. Nominacji i wyboru laureatów dokonuje się w trzech kategoriach: fan, twórca i wydawca roku. Laureaci nagrody ogłaszani są na organizowanym przez ŚKF Seminarium Literackim, które w tym roku odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2013 w Hotelu Skaut w Chorzowie.

W imieniu Krejta i całej załogi dyskowe.info: DZIĘ-KU-JE-MY. Warto jeszcze dodać, że w swojej kategorii Daniel będzie konkurować z takimi personami jak: Piotr Derkacz (wieloletni prezes poznańskiego Klubu Fantastyki „Druga Era”), Mateusz „Dajmos” Frowal (Stowarzyszenie We Work For Food, organizujące konwenty mangowe) oraz Wojciech Rzadek (organizator i opiekun turnieju Puchar Mistrza Mistrzów, rozgrywanego wśród mistrzów gier fabularnych).

A oto fragment z informatora ŚFK z uzasadnieniem nominacji:

Daniel „Krejt” Zalewski (Ulice Ankh Morpork)

Trudno jest oceniać jakość i ilość pracy włożonej w prowadzenie forum i strony internetowej, mogę jedynie się domyślać, że robią to pasjonaci pozytywnie zakręceni, którym pasji i zapału starczyło na wiele lat. O „Uamkach” jak czasem nazywa się uczestników forum „Ulice Ankh­Morpork”, słyszałam od dawna. Forum się rozwijało, uczestnicy od czasu do czasu spotykali się „na żywo”, organizując sobotnio­-niedzielne spotkania. Z czasem forum rozrosło się i wypączkowało w stronę internetową [hmm… portal?] „dyskowe.info”. Wszystko (no, prawie wszystko), co chcielibyśmy wiedzieć (a czego się nie dowiemy, pytając innych w okolicy) na temat Terry’ego Pratchetta, jego twórczości oraz wszelakich różności około ŚwiatoDyskowych tam się znajduje. Strona w dalszym ciągu się rozwija, działalność forum również. Robią dobrą robotę i tyle. I za to twórców i administratorów strony nominuję.

Małgorzata Pudlik

Porozmawiaj na forum.

Wydarzenia, , Permalink

Comments are closed.