„Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle” w księgarniach już 08.09.2015

spiritOfFantasyMiło nam poinformować, że już 08 września do księgarni trafi książka „Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle” czyli przetłumaczona na język polski pozycja autorstwa Craig Cabell „Terry Pratchett. The Spirit of Fantasy”. Wszystko oczywiście dzięki wydawnictwu „Prószyński i S-ka”. Tłumaczem pozycji jest Elżbieta Gepfert.

Opis książki ze stron wydawcy:

„Niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera. Powieści Terry’ego Pratchetta, wydawane na całym świecie w trzydziestu siedmiu językach, sprzedane w nakładzie sześćdziesięciu pięciu milionów egzemplarzy, są rok po roku niecierpliwie wyczekiwane przez legiony fanów.

Ta książka, pozwalająca z uwagą przyjrzeć się twórcy i jego dziełom, obejmująca także ekranizacje oraz przewodnik dla kolekcjonerów, stanowi niezastąpioną lekturę każdego fana. Pierwsza książka o Świecie Dysku, „Kolor magii”, ukazała się w 1983 roku i od tego czasu cykl – z jego dziwacznymi bohaterami i ich straszliwymi przeciwnikami – zachwycał zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W roku 2007 Pratchett ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Odważnie zmierzył się z tą chorobą, swą determinacją dorównując postaciom swych porywających i zabawnych powieści. Znajdziemy tu również listę wszystkich dzieł Pratchetta na ekranie i na scenie, pełną bibliografię brytyjską oraz notę o kotach.”

Bez kategoriiPermalink

Comments are closed.