Terry Pratchett „U Badyla”

Po 12 marca 2015, kiedy świat obiegła wiadomość o śmierci Terry’ego Pratchetta, w internecie pojawiło się mnóstwo artykułów oraz ilustracji poświęconych naszemu ulubionemu pisarzowi. Jedną z nich jest pasek pochodzący z internetowego komiksu „Kij w Dupie” autorstwa Konrada „Koko” Okońskiego.

Pomysł na pasek o tyle ciekawy, że idealnie wkomponowuje się w całość komiksu i nikt, kto czytuje go regularnie nie odniósł wrażenia, że obrazek został wciśnięty na siłę.

„Komiks zawiera brzydkie słownictwo, pewne ilości męskiej i damskiej nagości, częste nawiązania do alkoholu i narkotyków oraz sporadyczne sceny przemocy”. Dlatego sugerowany jest raczej dla starszego odbiorcy – choć z premedytacją nie piszemy pełnoletniego, gdyż niczym nie powinien zaskoczyć dzisiejszego 15, 16 czy 17-latka.

Ale dojść pisania. Pasek poniżej, choć wycięliśmy z chmurek dialogi*. Pełna wersja tutaj. Jeśli komuś się spodoba (a zdecydowanie warto) – oto link do pierwszego odcinka. Jeśli nie lubicie klikać i wolicie wersję papierową, to tu można nabyć pierwsze 120 pasków (tom 1) w ładnie wydanym albumie.

KWD_197

*To wszystko przez podstępnego Koko, który właśnie teraz postanowił wyjechać na urlop. Żeby nie było, nie próbowaliśmy się z nim skontaktować, bo skoro jest na urlopie, to nie należy mu przeszkadzać. Nawet jakbyśmy napisali maila o pozwolenie, to i tak trzeba by było czekać na odpowiedź, a po co czekać skoro bez dialogów w chmurkach wszystko i tak nie ma sensu. Z resztą mamy informację, że Koko „nie miałby nic przeciwko” – jeśli jednak będzie miał, to wiemy kogo ścigać…

Bez kategoriiPermalink

Comments are closed.