„Świat Dysku: Sekary” już w sprzedaży.

Niektórzy z Was zapewne już wiedzą, że w zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła trzecia dyskowa planszówka wydana nakładem Phalanx – „Świat Dysku: Sekary”.

sekary

Recenzja gry w naszym wydaniu niebawem. Jednak już teraz zachęcamy do zakupu planszówki, zwłaszcza że „Sekary” już niedługo mogą okazać się jedyną ogólnie dostępną grą ze Świata Dysku. Przypominamy, że zgodnie z doniesieniami z początku czerwca Martin Wallace (twórca „Świat Dysku: Ankh-Morpork”, „Świat Dysku: Wiedźmy” oraz planowanej i nigdy nie wydanej „Świat Dysku: Bogowie”) utracił licencję na produkcję/wznowienia wyżej wspomnianych gier. Tym samym nasz rodzimy Phalanx również nie będzie dokonywał dodruków.

Na szczęście „Świat Dysku: Sekary” to pozycja stworzona przez BackSpindle Games Ltd. (Leonard Boyd, David Brashaw), więc teoretycznie problem licencji jej nie dotyczy, ale kto wie…? Może lepiej mieć planszówkę póki gorąca…

Czym jest „Świat Dysku: Sekary”? Zgodnie z opisem na opakowaniu:

W grze wcielacie się w role operatorów wież sekarowych – optycznych telegrafów, używających skomplikowanego systemu lamp i migawek do przekazywania liter. Zadaniem operatora jest jak najszybsze przesłanie słownej wiadomości – swojej wiadomości! Zatem słowa jak najszybsze możecie zamienić na byle przed innymi i wyciągnąć z tego właściwe wnioski…

Chyba, że do wyścigu włączy się niejaki Moist von Lipwig i kierowany przez niego Urząd Pocztowy Ankh-Morpork – wtedy trzeba będzie przyjąć czasowe zawieszenie broni, by wspólnie dopiec zacofanym pocztowcom!

Świat Dysku: Sekary to szybka i pełna interakcji gra planszowa, w której pokażecie mistrzom słownych układanek, że do pracy w telegrafie Świata Dysku bardziej użyteczne są twarde łokcie, niż znajomość alfabetu.

Gra zawiera 3 warianty rozgrywki: rywalizacyjny, kooperacyjny oraz dla dzieci!

Gry planszowe, , Permalink

Comments are closed.