Nowe wydanie „The Folklore of Discworld”

folklore3rd120x185Nowe, zaktualizowane wydanie książki „The Folklore of Discworld” trafiło dwa dni temu (25.03.2014) do angielskich księgarni.

„The Folklore of Discworld” to napisana przez Pratchetta i Jacqueline Simpson książka opisująca wierzenia występujące na Świcie Dysku oraz wskazująca powiązania pomiędzy nimi a wierzeniami ludzi na Ziemi. W książce znajdziemy opisy bóstw, wszelkich ras występujących na Dysku, głowologii związanej z czarownictwem (zarówno tym z Lancre jak i z Kredy) no i oczywiście wierzeń na temat Śmierci.

Tegoroczne wydanie to już trzecia odsłona tej książki w Anglii. Pierwsze z 2008 roku (hardback) zawierało odniesienia do wszystkich książek aż do „Świat finansjery”, kolejne – z 2009 (paperback) było zaktualizowane o „Niewidocznych Akademików”. Wydanie obecne zawiera w sobie wierzenia opisane we wszystkich książkach cyklu od „Koloru magii” aż po „Parę w ruch”.

Nowej odsłonie towarzyszy również nowa oprawa graficzna książki. Okładkę wydania pierwszego i obecnego znajdziecie poniżej. Nam pozostaje tylko czekać, aż na rynku pojawi się polska wersja tego cudeńka.

folklore1st folklore3rd

Porozmawiaj na forum.

Książki, , Permalink

Comments are closed.